Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 1/7
[PL] W sobotę dobiegła końca 31. edycja festiwalu Camerimage. Obejrzałem łącznie osiem filmów. Nie udało mi się tylko zdobyć wejściówki na „Napoleona”, mimo że praktycznie polowałem na nią od samego początku uruchomienia rezerwacji.
03:39 PM - Nov 21, 2023
0
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 2/7
Ale cóż, polska premiera filmu Scotta, tak czy siak, za moment, więc tę chwilę jeszcze poczekam.
A co ostatecznie obejrzałem? W niedzielę wzruszającego „Monstera” i absolutnie mistrzowskie „Biedne istoty”.
03:39 PM - Nov 21, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 3/7
W poniedziałek „Maestro” (chyba nie polubię się z Cooperem-scenarzystą, ale z reżyserem być może tak) i wysmakowany „Saltburn”. We wtorek „Dream Scenario”, który stanowi dowód na to, że chyba nic nie przekona mnie do aktorstwa Nicolasa Cage’a — no trudno.
03:39 PM - Nov 21, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 4/7
W środę fantastyczny, moim zdaniem najlepszy film całego festiwalu, „Śnieżne bractwo” w reżyserii J.A. Bayony — wyczekujcie tego filmu na Netfliksie i zapomnijcie o hollywoodzkim „Alive”.
03:39 PM - Nov 21, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 5/7
W czwartek „Ferrari”, które moim zdaniem rozczarowuje nieciekawym bohaterem nieciekawie, na domiar złego, zagranym. Ale jest też jak zwykle doskonała Penélope Cruz, która tworzy bardzo wyrazistą kreację.
03:39 PM - Nov 21, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 6/7
No i wreszcie w piątek „Priscilla”, która nie tylko doskonale opowiada o relacji Priscilli i Elvisa, ale stanowi też cenny i aktualny komentarz na temat groomingu.
03:39 PM - Nov 21, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 7/7
Mam ochotę o wszystkich tych filmach napisać jeszcze na blogu, więc trzymajcie kciuki, żebym nie stracił zapału (i znalazł na to wszystko czas). A tymczasem z niecierpliwością czekam na kolejne edycje Camerimage i mam nadzieję, że będą równie udane.
03:39 PM - Nov 21, 2023
0
0

 

{{ notificationModalContent }} {{ promptModalMessage }}