Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 1/7
Obejrzałem wreszcie „Niebieskookiego Samuraja”.
06:20 AM - Dec 18, 2023
0
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 2/7
Trochę kręciłem nosem na zbyt wiele zachodnich kodów kulturowych, głupotki historyczne (jak choćby na tę z bronią palną — Japończycy ją znali i chętnie z niej korzystali jeszcze przed okresem, w którym dzieje się akcja serialu)…
06:20 AM - Dec 18, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 3/7
…i niesamowitą wytrzymałość katan (one — wbrew temu, co się utarło — były jednak bronią pomocniczą i na pewno nie zachowałyby ostrości po zaszlachtowaniu tyłu przeciwników, co w serialu).
06:20 AM - Dec 18, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 4/7
No ale ja zawsze wychodzę też z założenia, że historyczne dekoracje są w tego typu produkcjach właśnie tym: dekoracjami. Fajnie, jeśli ktoś się do nich przyłoży, ale ostatecznie liczy się sama opowieść, od której oczekuję uniwersalnego wymiaru.
06:20 AM - Dec 18, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 5/7
Przesłanie tej być może nie jest jakoś szczególnie nowatorskie ani odkrywcze, ale mimo wszystko to ciekawy serial o honorze, zdradzie, stracie i niszczącej sile zemsty.
06:20 AM - Dec 18, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 6/7
Ostatecznie więc jest to rzecz wciągająca, pięknie zrealizowana i bardzo dobra (poza odcinkiem szóstym — odcinek szósty nie istnieje). Jestem ciekaw, jaki będzie ciąg dalszy losów bohaterów i czekam na świeżo zapowiedziany sezon drugi. A Wam jak się podobało?
06:20 AM - Dec 18, 2023
0
0
Krzysiek Maja Bożejewicz
A
thread 7/7
For English, check here: https://spoutible.com/thre...
06:20 AM - Dec 18, 2023
0
0

 

{{ notificationModalContent }} {{ promptModalMessage }}